Noone6 miesięcy temu

5 szybkich trików dla iPhone'a, które możesz wykorzystać już dziś!

Oprogramowanie Apple kryje kilka trików, które nie są na tyle oczywiste, by znał je każdy użytkownik. Dlatego dziś chcemy jeszcze bardziej ułatwić obsługę Waszych jabłuszek. Przygotowaliśmy dla Was 7 szybkich trików, które każdy posiadacz iPhone'a powinien znać.

Pamiętacie, dlaczego zdecydowaliście się na zakup telefonu z systemem IOS, a nie z androidem?

Za co cenicie swoje iPhony?

Dla nas najważniejszą zaletą jest wygodna i intuicyjna obsługa tych telefonów. Oprogramowanie Apple kryje jednak kilka trików, które nie są aż tak oczywiste, aby znał je każdy użytkownik. Dlatego dziś chcemy jeszcze bardziej ułatwić obsługę Waszych jabłuszek. Przygotowaliśmy dla Was 7 szybkich trików, które każdy posiadacz iPhona powinien znać. Sprawdźcie, czy już z nich korzystacie!

Nieskończona ilość otwartych kart

Nieskończona ilość otwartych kart może być przytłaczająca! Jeśli jesteś osobą, która lubi dużo wiedzieć i czytać, ale otwarte karty mnożą się w sposób niekontrolowany, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Automatyczne zamykanie wszystkich kart naraz lub ustawienie opcji, by system zamykał je za Ciebie, automatycznie np. co tydzień, będzie znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich zabieganych osób! Funkcja ta nie tylko znacznie przyśpieszy tempo Twojej przeglądarki, ale również  wpłynie pozytywnie na Twój komfort przeglądania.

Szybkie cofnięcie na początek strony

Podczas czytania dłuższych artykułów lub przeglądania mobilnych wersji stron internetowych, które często są znacząco rozciągnięte w pionie, możemy szybko powrócić na samą górę. Wiedzieliście, że wystarczy tylko dwukrotnie kliknąć tuż nad paskiem adresu w przeglądarce Safari?

Bezproblemowy kalkulator

Mamy też dla Was fajny trik odnośnie kalkulatora! Jeśli liczycie sporo rzeczy i na przykład wpisujecie jakieś długie równanie lub pracujecie na dużych liczbach, to na pewno przyda się Wam informacja, jak w razie pomyłki usunąć tylko jedną cyfrę, a nie całość wpisanego działania. Czy wiedzieliście, że w takiej sytuacji wystarczy na wysokości tej liczby, wykonać ruch palcem tzw. swipe up w lewą stronę? Wtedy ostatnia wpisana cyfra usunie się bez potrzeby wpisywania wszystkiego na nowo.

Coś dla fanów mobilnej fotografii

Jeśli macie iPhona 11 Pro lub nowsze modele, to na pewno przyda Wam się ten trik! Znacie już funkcję QuickTake do nagrywania filmów podczas robienia zdjęć? Jest to super opcja, ponieważ oznacza brak konieczności zmiany trybu ze zdjęcia na nagrywanie. Po otwarciu aplikacji Aparat zobaczycie domyślny tryb robienia zdjęć. Aby nagrać film za pomocą funkcji QuickTake, wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk migawki. Dodatkowo przy tej funkcji możecie nagrywać również dźwięk, który wydobywa się z Waszego iPhona! Dzięki tej opcji błyskawicznie stworzycie profesjonalny film z podkładem muzycznym!

Aplikacje pod kontrolą

Przy większej ilości aplikacji przenoszenie ich manualnie mija się z celem. Zajmuje to bardzo dużo czasu. Dlatego, jeśli planujesz zrobić wiosenne porządki na swoim ekranie, to polecamy wykorzystać ten trik. Jeśli chcesz grupowo przenieść aplikacje z jednego ekranu na drugi, wystarczy zaznaczyć jedną i lekko nią poruszać, a następnie dodawać do zaznaczonych kolejne aplikacje, które chcesz przenieść. Przyznajcie sami, że to duże uproszczenie.

ScreenCrush Blog

Wszystkie

Lokalizacja Urządzeń Apple w Okolicy
Jak znaleźć urządzenie? Czy istnieje opcja pokazania lokalizacji nie tylko w iPhone? W tym wpisie wyjaśnimy jak można łatwo i sprawnie odnaleźć przypadkowo zgubiony, wartościowy sprzęt.