4 miesiące temu

Jak często psuje się bateria w iPhone? Z czym wiąże się awaria baterii i jak jej zapobiegać?

W tym wpisie odpowiemy na nurtujące pytania związane z problemami dotyczącymi baterii w iPhone.

Jak często psuje się bateria w iPhone?

Jak wszyscy pewnie wiemy bateria w każdym telefonie ma prawo do wyeksploatowania. Standardowa żywotność baterii w iPhone przewidziana jest na około 500 do maksymalnie 700 cykli pełnego ładowania (są to mniej więcej 2-3 lata użytkowania). Po tym czasie wydajność urządzenia jak i żywotność baterii mogą słabnąć. Pierwszymi objawami zużycia się baterii są szybkie wyładowywanie się telefonu oraz całkowite rozładowanie się urządzenia kiedy wskazuje ok 5-10% stanu baterii.

Z czym wiąże się awaria baterii?

Największa bolączka jaka może się przytrafić użytkownikowi to rozlanie się baterii, która ma w sobie kwas siarkowy. Nieodpowiednio uszczelniona bateria może spowodować uszkodzenia innych modułów oraz zniszczenie nawet całego telefonu. Awaria baterii może również zmusić użytkownika do wydatków związanych z jej wymianą. Użytkownik będzie miał wtedy do wyboru zakup oryginalnej baterii oraz tańszy zamiennik, którego jakość jest jednak w dużej mierze uzależniona od wykonania i doboru producenta zamienników.

iphone 6s bateria 800x445

Jak możemy temu zapobiec?

Pozwalajmy urządzeniom na całkowite wyładowywanie i nie zostawiajmy telefonów do ładowania na noc, aby nie powodować przeładowania się baterii. W przypadku zagrzania się baterii w momencie kiedy np. prowadzimy i korzystamy z nawigacji, przy okazji korzystamy z Internetu, a dodatkowo słońce oświetla cały korpus, wyłączmy wtedy zbędne aplikacje w tle, zmieńmy położenie telefonu na miejsce zacienione oraz pozwólmy urządzeniu na wychłodzenie.

Mamy nadzieję, że w tym wpisie wyjaśniliśmy skutki nieprawidłowego użytkowania baterii i daliśmy pogląd na fakty związane z tym konkretnym modułem urządzenia. Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszego bloga i zapoznawania się z nowościami, które będą się na nim pojawiać.

ScreenCrush Blog

Wszystkie

Lokalizacja Urządzeń Apple w Okolicy
Jak znaleźć urządzenie? Czy istnieje opcja pokazania lokalizacji nie tylko w iPhone? W tym wpisie wyjaśnimy jak można łatwo i sprawnie odnaleźć przypadkowo zgubiony, wartościowy sprzęt.