7 miesięcy temu

Rewolucja w Apple - rozproszony system obliczeniowy. Dlaczego warto łączyć?

Połączenie wielu urządzeń, takich jak iPad, iPhone, Mac, czy Apple Watch będzie możliwe!

Rozproszony system obliczeniowy - dlaczego warto mieć kilka urządzeń Apple?

Firma planuje poszerzyć swoją kontatybilność o rewolucyjny system współdzielenia zasobów, takich jak procesor, RAM, czy dysk twardy.

Patent ten został przyznany Apple przez Amerykański Urząd Patentów i Znaków Towarowych, który opisuje projekt współpracy i obiecuje połączenie wielu urządzeń, takich jak iPad, iPhone, Mac, czy Apple Watch.

37537 70553 001 diagram xl

Powstała dokumentacja “Rozproszony system obliczeniowy peer-to-peer dla heterogenicznych typów urządzeń” Apple tłumaczy, że w dzisiejszych czasach użytkownicy posiadają więcej niż jedno urządzenie i warto połączyć wszystkie, by zwiększyć potencjalną siłę. Propozycja stworzona przez firmę to rozproszony system obliczeniowy, który dzieliłby zasoby z innymi połączonymi urządzeniami Apple. Takie jak moc procesora, wolą pamięć RAM, czy przestrzeń dyskową.

Wyobraźmy sobie wzmożoną pracę na iPhonie np. przesłanie zdjęć o dużej rozdzielczości, czy filmów. W takim momencie smartfon przekazywałby część pracy znajdującym się w pobliżu iPadowi czy Macowi (lub obu jednocześnie), by odciążyły i pomogły szybciej wykonywać konkretne zlecone przez nas zadania.

Podobnie wyglądałaby sytuacja w przypadku, gdy użytkownik wykonuje czynności na iPhonie, który jest prawie rozładowany. Próba przesłania, czy pracy mogłaby całkowicie wyładować telefon, ale w tym momencie procesy te byłby scedowane na najbliższe urządzenie Apple połączone do źródła zasilania, które posiada moc obliczeniową.

Jesteśmy ciekawi, czy projekt ten sprawi, że Apple wzniesie się wyżej nad konkurencją? Jak myślicie?

ScreenCrush Blog

Wszystkie

Lokalizacja Urządzeń Apple w Okolicy
Jak znaleźć urządzenie? Czy istnieje opcja pokazania lokalizacji nie tylko w iPhone? W tym wpisie wyjaśnimy jak można łatwo i sprawnie odnaleźć przypadkowo zgubiony, wartościowy sprzęt.