6 miesięcy temu

Krótko o Bluetooth

Skąd pochodzi i czym tak naprawdę jest?

Nazwa Bluetooth powstała właściwie przypadkiem już w starożytnych czasach. Dotyczyła ona nazwiska skandynawskiego władcy z X wieku – Haralda Blatanda, którego nazwisko błędnie tłumaczono na język angielski. Tak oto władca Skandynawów nazywany przez anglików Haraldem Bloetoothem dał inspirację do stworzenia aplikacji właśnie o tej nazwie. Władca ten znany był z daru przemawiania i przekazywania informacji. Zjednoczył kilka plemion – tak jak my dzisiaj próbujemy łączyć urządzenia między sobą. Samo logo Bluetooth nie jest wymysłem autorów, lecz inicjałami władcy z X wieku zapisanymi w języku run nordyckich.

52757240 2311106379120013 5238784551114768384 o

Bluetooth w dzisiejszych czasach.

Dziś aplikacja systemowa Bluetooth jest jedną z nieodłącznych funkcji każdego telefonu. Pozwala ona przekazywać informacje, pliki, muzykę oraz grafiki między urządzeniami. Oprócz urządzeń mobilnych w ta technologię zostały wyposażone również inne urządzenia elektroniczne: słuchawki, klawiatury, myszki, radia, laptopy. Obecnie Bluetooth występuje w wersji 5.2, a jego kolejne aktualizacje planowane są w niedalekiej przyszłości. Istnieje wiele kombinacje połączenia wielu urządzeń. Na przykład do słuchawek można podłączyć jednocześnie dwa urządzenia Bluetooth, lecz tylko jedno z nich może być używane do słuchania muzyki lub prowadzenia rozmów telefonicznych w danym momencie. Zaleca się podłączenie najczęściej używanych urządzeń, aby nie trzeba było podłączać ich za każdym razem, kiedy chcemy je zmienić.

ScreenCrush Blog

Wszystkie

Lokalizacja Urządzeń Apple w Okolicy
Jak znaleźć urządzenie? Czy istnieje opcja pokazania lokalizacji nie tylko w iPhone? W tym wpisie wyjaśnimy jak można łatwo i sprawnie odnaleźć przypadkowo zgubiony, wartościowy sprzęt.