4 miesiące temu

Nietypowe symbole i ikony na pasku statusu w iPhone

Niechciane powiadomienia i ikonki na ekranie naszego telefonu? Co jest ich przyczyną, o czym nam mówią i jak się ich pozbyć.

Na te nurtujące pytania odpowiemy dziś w naszym dzisiejszym wpisie. Najczęstszymi wyskakującymi  na ekranie iPhone są:

Mały znaczek wifi przy słuchawce podczas połączenia

Mówi on o włączonym trybie wifi calling w przypadku chęci np. wykonania telefonu z aplikacji w telefonie wifi jest wtedy wykorzystywane jako bufor danych do połączenia. Można wyłączyć tą funkcję wchodząc w ustawienia -> sieć telefonii komórkowej -> wifi calling.

Ikonka księżyca obok wiadomości oznaczająca tryb ,,nie przeszkadzać’’.

Tryb ten może być ustawiony bezpośrednio przez nas do np. wybranego kontaktu lub wiadomości. Powoduje on wyciszenie wszystkich połączeń, alertów i powiadomień. Aby wyłączyć lub włączyć tę funkcję, należy wejść kolejno w ustawienia -> nie przeszkadzać (w tym miejscu możemy włączyć/ wyłączyć ręcznie funkcję lub ustawić godziny jej działania).

Pomarańczowa kropka obok znaczku baterii

Oznacza, że jakaś aplikacja w telefonie używa funkcji mikrofonu. Możesz ją zaobserwować, gdy na przykład prowadzisz rozmowę głosową lub używasz funkcji Siri i podobnych aplikacji, które wymagają dostępu do mikrofonu. Zielona kropka dodatkowo oznacza, że telefon obecnie używa kamery aparatu. Funkcję możemy wyłączyć kierując się do ustawień -> dostępność -> ekran i wielkość tekstu -> powiadomienia.

Sprawdźcie sami! mamy nadzieję, że w tym wpisie pomogliśmy wam zrozumieć przyczyny powstawania nietypowych powiadomień nawiedzających nasze telefony.

ScreenCrush Blog

Wszystkie

Lokalizacja Urządzeń Apple w Okolicy
Jak znaleźć urządzenie? Czy istnieje opcja pokazania lokalizacji nie tylko w iPhone? W tym wpisie wyjaśnimy jak można łatwo i sprawnie odnaleźć przypadkowo zgubiony, wartościowy sprzęt.