7 miesięcy temu

Jak złamać 6-cyfrowy kod PIN w iPhonie?

Poznaj historię, w jaki sposób można włamać się do systemu Apple i w ciągu 3 godzin stracić 20 tys. złotych!

Jak to naprawdę jest z 6-cyfrowym kodem PIN do iPhone’ów? Niech nas nie złudzi długość szyfru, ponieważ wbrew pozorom KOD jest łatwy do rozszyfrowania.

Poznaliśmy historię, w której skradziono iPhona i w ciągu 3 godzin, jego właściciel stracił ponad 20 tysięcy złotych! Pamiętaj, że złodziej nie śpi i działa szybko! Informacja ta została opublikowana na łamach Twittera przez Henrique Prange.

Skracając historię iPhone został zabrany podczas korzystania z Ubera. Osoba poszkodowana była zaznajomiona dobrze z systemami ochrony i aktywowała Lost Mode na telefonie, udała się do sklepu, aby kupić nowego iPhone’a i przenieść na niego eSim. W tym czasie dostała maila, że Apple Pay został zablokowany na skradzionym iPhonie. Okazało się, że złodzieje odblokowali Apple ID. Po czym zalogowali się do iClouda w przeglądarce internetowej, wyłączony został Find My Phone, a poszkodowany nie miał dostępu do adresu mail. Nie miał podglądu na sytuację, która dzieje się w tym samym czasie co jego próba wymiany karty do nowego modelu iPhona. Najgorsze dopiero przed nami! Złodzieje dodatkowo włamali się na jego konto do banku i przelali z niego 30 tys. USD, stworzyli wirtualną kartę kredytową na jego koncie bankowym i dodali ją do iTunes’a wydając ok 2500 BRL.

Jak złodzieje mogą odblokować 6-cyfrowy kod PIN w iPhonie?

Sposobów jest kilka:

  • Śledzenie potencjalnego urządzenia i ofiary poprzez podglądanie kodu,
  • Kod był bardzo prosty np. 123456 lub 000000,
  • Wykorzystali urządzenie w stylu GrayKey.

ScreenCrush Blog

Wszystkie

Lokalizacja Urządzeń Apple w Okolicy
Jak znaleźć urządzenie? Czy istnieje opcja pokazania lokalizacji nie tylko w iPhone? W tym wpisie wyjaśnimy jak można łatwo i sprawnie odnaleźć przypadkowo zgubiony, wartościowy sprzęt.