7 miesięcy temu

Co się stanie, gdy podwójnie, potrójnie stukniesz w obudowę smartfona? Jakie dzwięki rozpoznaje Twój iPhone?

iPhone reaguje na dźwięk dzwonka? Ułatw sobie życie! Sprawdź tipy przydatne w codziennym funkcjonowaniu.

Wraz z aktualizacją do iOS 14 iPhone uzyskał bardzo użyteczną funkcję, jest to podwójne lub potrójne stuknięcie w tył obudowy. Nasze uderzenia możemy przypisać konkretnym funkcjom, wystarczy wejść w Ustawienia.

Jak ustawić podwójne, potrójne stuknięcie w tył obudowy w iPhonie?

Ustawienia - Ogólne - Dostępność - Dotyk

Wskaż opcję Stuknięcie w tył i na koniec wystarczy wybrać jedną z akcji dostępnych na liście.

Czynności, jakie mogę przypisać do funkcji stuknięcia w obudowę to zrobienie zrzutu ekranu, wyłączenie ekranu, podgłaszanie dźwięku, włączenie funkcji ułatwień dostępu, takich jak AssistiveTouch, VoiceOver, Zoom itp.

img 0057

Kolejnym tipem wartym uwagi jest funkcja rozpoznawania dźwięków.

Aktualizacja iOS 14 wprowadziła do iPhone’ów możliwość rozpoznawania dźwięków, które mogą oznaczać np pożar, czy włamanie. Apple rozróżnia takie dźwięki jak alarmy, zwierzęta, czy odgłosy domu. Jeśli chcecie skorzystać z nowości to, należy wejść w:

Ustawienia - Dostępność - Rozpoznawanie dźwięku

img 0659

Po wejściu w ustawienia mamy możliwość wybrania dźwięków, które nas najbardziej interesują. W momencie ich wykrycia zostanie wygenerowane specjalne powiadomienie. Jest to bardzo przydatna funkcja dla osób gorzej słyszących!

Zapraszamy do śledzenia naszych wpisów na blogu!

ScreenCrush Blog

Wszystkie

Lokalizacja Urządzeń Apple w Okolicy
Jak znaleźć urządzenie? Czy istnieje opcja pokazania lokalizacji nie tylko w iPhone? W tym wpisie wyjaśnimy jak można łatwo i sprawnie odnaleźć przypadkowo zgubiony, wartościowy sprzęt.